REKLAMA
Znaleziono 4947 wyników
Niemiecki koncern MAN zainwestuje prawie 130 milionów euro w rozbudowę fabryki ciężarówek pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern MAN zainwestuje prawie 130 milionów euro w rozbudowę fabryki ciężarówek pod Krakowem
MAN Truck & Bus przyspiesza proces transformacji i związaną z tym rozbudowę fabryki w Niepołomicach....
7R wdraża plan dekarbonizacjiartykuł
Pokaż artykuł
7R wdraża plan dekarbonizacji
Deweloper zgodnie z planem dekarbonizacji zakłada ograniczenie śladu węglowego przedsiębiorstwa o 42 proc. do 2030 r. oraz systematyczną dekarbonizację poszczególnych projektów magazynowych. Jednocześnie 7R przystępuje do SBTi oraz publikuje kolejny raport ESG.
[Wrocław] Osiedle "Sportowy Ołtaszyn"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Sportowy Ołtaszyn"
Wrocław, Krzyki
Ogłoszono przetarg na budowę Centrum Zielonej Transformacji Opola artykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na budowę Centrum Zielonej Transformacji Opola
Przetarg na Budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Formule “Zaprojektuj i Wybuduj” ogłoszony. Nowa instalacja ma w procesie termicznego przekształcania odpadów produkować ciepło oraz energię elektryczną. Według obecnych założeń obiekt ma powstać w 2027 roku.
Magazyny ciepła są niezbędne w transformacji energetycznej Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Magazyny ciepła są niezbędne w transformacji energetycznej Polski
Dekarbonizacja systemu energetycznego w Polsce bez odpowiednich magazynów ciepła nie ma szans powadzenia. Dlatego niezbędne jest szybkie opracowanie mapy drogowej rozwoju sektora oraz promocja tego sposobu magazynowania energii. To główne wnioski z debaty zorganizowanej w Centrum Prasowym PAP.
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł artykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł
Strategiczny krok dla transformacji energetycznej Polski. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) finalizuje proces dokapitalizowania Fabryki Przewodów Energetycznych S.A. (FPE S.A.) z Będzina (województwo śląskie), kwotą 34,5 mln zł, co pozwoli ARP S.A. na objęcie 96,88% udziałów w spółce. Inwestycja ma na celu stabilizację finansową FPE S.A., zwiększenie jej potencjału produkcyjnego oraz wsparcie w realizacji kluczowych projektów dla sektora energetycznego i kolejowego.
[Poznań] Urząd Pocztowy nr 2inwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Urząd Pocztowy nr 2
Poznań, Grunwald
[Warszawa] Nowi najemcy w Galerii Bemowo w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowi najemcy w Galerii Bemowo w Warszawie
Do grona najemców warszawskiej Galerii Bemowo w sobotę 15 czerwca dołączyły dwa nowe lokale – s...
Wrocław: Maćków i Szczepaniak projektują dla Atalu osiedle przy Dworcu Głównymartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Maćków i Szczepaniak projektują dla Atalu osiedle przy Dworcu Głównym
Kilkuhektarowy teren przy ulicy Pułaskiego na Przedmieściu Oławskim służy m.in. jako parking. W plan...
Jaworzno: Powstanie Jaworznicki Obszar Gospodarczyartykuł
Pokaż artykuł
Jaworzno: Powstanie Jaworznicki Obszar Gospodarczy
Utworzenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej...
Wrocław: Pomnik Niepodległości stanie na placu Legionów. Miasto wyda około dwa miliony [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Pomnik Niepodległości stanie na placu Legionów. Miasto wyda około dwa miliony [WIZUALIZACJE]
22-metrowa rzeźba blisko zbiegu ulic Piłsudskiego i Sądowej ma upamiętniać odzyskanie przez Polskę w...
 LSSE kupiła zabytkowy budynek starej poczty w Głogowie. Powstanie w nim Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczegoartykuł
Pokaż artykuł
LSSE kupiła zabytkowy budynek starej poczty w Głogowie. Powstanie w nim Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego
W samym centrum Głogowa powstanie Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego, które znajdzie swoją siedzibę w zabytkowym gmachu starej poczty. Budynek został kupiony przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznie
ElectroMobility Poland (EMP) złożyło wniosek o finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Wniosek obejmuje m.in. 1,4 miliarda zł inwestycji w rozwój lokalnych dostawców oraz prace badawczo-rozwojowe. To kluczowy krok w kierunku realizacji największego w historii Polski projektu przemysłowego związanego z elektromobilnością. W Jaworznie powstanie nowoczesna fabryka samochodów elektrycznych, centrum badań i rozwoju oraz europejska marka motoryzacyjna z polską centralą.
Belgijski deweloper Ciril nowym właścicielem działki przy ul. Przyokopowej na warszawskiej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Belgijski deweloper Ciril nowym właścicielem działki przy ul. Przyokopowej na warszawskiej Woli
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości w Warszawie. Belgijski deweloper Ciril, należący do grupy Democo, która działa w Polsce od ponad 30 lat, nabył teren inwestycyjny o powierzchni niemal 2,5 tys. mkw. przy ul. Przyokopowej na Woli, w pobliżu placu Zawiszy oraz ronda Daszyńskiego. W transakcji doradzała firma Greenfields.
Plan rozwoju sieci przesyłowej w Polsce na lata 2025-2034 uzgodnionyartykuł
Pokaż artykuł
Plan rozwoju sieci przesyłowej w Polsce na lata 2025-2034 uzgodniony
20 grudnia 2024 r. Prezes URE uzgodnił Plan rozwoju sieci przesyłowej (PRSP) na lata 2025-2034. 4700 km torów nowych linii 400 kV, 28 nowych i 110 zmodernizowanych stacji – to filary planów inwestycyjnych Polskich Sieci Elektroenergetycznych do 2034 roku.
Trwa budowa nowoczesnego centrum dystrybucyjnego na terenie Panattoni Park Siedlc [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowoczesnego centrum dystrybucyjnego na terenie Panattoni Park Siedlc [FILM]
W Ujrzanowie, tuż obok Siedlec, trwa budowa nowoczesnego centrum dystrybucyjnego na terenie Panattoni Park Siedlce. Generalnym wykonawcą inwestycji o powierzchni ponad 6200 mkw. jest firma Harden Construction. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2025 roku.
ORLEN uruchomił w Płocku nową zeroemisyjną elektrownięartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN uruchomił w Płocku nową zeroemisyjną elektrownię
ORLEN uruchomił w Płocku elektrownię zasilaną wodą z oczyszczonych i uzdatnionych ścieków z Zakładu Produkcyjnego. W ciągu roku nowa jednostka będzie w stanie wyprodukować energię, która może zaspokoić potrzeby ok. 400 gospodarstw domowych. Inwestycja wpisuje się w działania Koncernu na rzecz poprawy efektywności energetycznej i rozwoju nowych, zeroemisyjnych źródeł produkcji energii.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Zielony Szelest"
Wrocław, Krzyki
Avenga zatrudni kolejnych 700 specjalistów ITartykuł
Pokaż artykuł
Avenga zatrudni kolejnych 700 specjalistów IT
Avenga, międzynarodowy dostawca usług i doradców IT, planuje powiększyć swój zespół w Polsce o kolen...
Od węgla do atomu. Bełchatów przyszłościartykuł
Pokaż artykuł
Od węgla do atomu. Bełchatów przyszłości
W Bełchatowie zorganizowana została kolejna konferencja poświęcona przyszłości energetycznej regionu i kierunkom jego sprawiedliwej transformacji. Przedstawiciele rządu, politycy, samorządowcy i eksperci dyskutowali o transformacji energetycznej i przyszłości okręgu bełchtowskiego.
REKLAMA